Zátěžová zkouška se smečkou

„Je tu přesně o 5 dětí víc než jsem schopný zvládnout,“ říká manžel ve světnici. Caparti žvaní jeden přes druhého a hemží se to tu jak v mraveništi. „Ano, o P-Ě-T dětí víc,“ mrká na mě, bere klíče a kus ještě teplého koláče na cestu. Dostávám v rychlosti pusu a Lottynka mě tahá za ruku, že musí čůrat. Eliáš okřikuje Honzíka, ať ho nechá domluvit. Juli leze pod stůl a Kájík už potřetí hlásí: „Maminka upekla výborný koláč.“ Manžel se do Prahy vrací poprvé sám a poprvé se nejspíš i těší.

Troufnu si s dětmi zůstat na chalupě sama, když je pro mě vše tak nové? Takto jsem spekulovala den dozadu. Tato nejistota mi s 5člennou hlučnou smečkou vyšuměla z hlavy. Stejně jako obavy, zda roztopím oheň v kamnech a budu mít na čem vařit.

Eliáš (6), Lotty (4) a Honzík (4). Děti sousedů s našima fazolema tráví čas venku a já dohlížím. Lotty potřebuje kakat. „Aha, tak já zavolám babičku,“ odpovídám. „Nee teto, já chci s tebou!“ Stanovuji Eliáše šéfem, což je titul, který mi před pár hodinami byl udělen od dětí. Mám jen 2 starosti, ať se na zahradním hřišti nikomu z dětí nic nestane a taky ať Lotty nepropadne záchodem dolů.

Reciprocita sousedů

Následující den se o hlídání VŠECH dětí hlásí sousedé – prarodiče prcků, které jsem hlídala předchozí den. Jejich děti přinesly naší Juli bačkůrky. Pak jsou pryč skoro 3 hodiny. Peču další koláč. Plné pusy dětí jsou totiž vzácné chvíle, kdy je klid. Půlka koláče zmizela. Poté se všichni rozutekli po naší chalupě. Dupou jako sloni. Zespodu slyším, že tu máme málo hraček a jde se jinam.

Mami, jdeme za dětmi!

„Kájíku, necháme jim taky prostor pro sebe,“ odpovídám synkovi na naléhání. Odpoledne už ťukám u nich na dveře, protože Kájík se nepřestává ptát. Už je jich zase 5 a dohlížíme všichni. Sousedka mi sděluje, že to další ráno děti odjíždějí. Hlídat všechna tři vnoučata pro ně byla premiéra a děkují za výpomoc.

3 děti odjely a 7 nových přijelo

Linda (13), Anička (11), Bára (9), Filip (10), Kryštof (5), Pepík (4) a Janička (2). Uf! Mám co dělat, abych nespletla jména a slyšela vlastního slova. Těchto sedm dětí plus naše dvě k tomu se hemží všude kolem. Ještě ten den mě sousedé Vlaďka a její brácha Jirka provází chalupou strýce, kde všichni bydlí. Představují mi další 3 členy rodiny a psa. Naše fazole jsem dávno ztratila v mraveništi ostatních dětí. Opět se ocitám v roli spolu-dohledu a opět funguje reciprocita ze strany nových a milých sousedů. Pocházejí z Prahy a sem jezdí jen přes léto. Až je mi to líto, protože si rozumíme.

Ani jsem si nestihla dělat o věci v chalupě starosti

Odpovídám manželovi na otázku, zda mi šlo zatopit v kamnech. Místo 2 dětí jsem hlídala až 9 capartů. Přiznávám i to, že jsem občas nevěděla, co vlastně Kájík dělá a kde zrovna je. Ale vždycky ho někdo přivedl, spokojeného a nerozbitého. A jak se oba tetelíme, že chalupa je pro děti bezva místo, narazím na zahradě na něco, co mě vytrhne z rozjímání.

Dárek od Mikešky

„Doprčic! Fuj!“ Kousek od vstupních dveří leží rozžvýkaná myš s půlkou hlavy. To musela být Mikeška. V době nepřítomnosti sousedů se k nám dost měla. Uklízím lopatou krvavou hromádku plnou much a myslím na slova sousedky: „Když si vás oblíbí, tak vám pak začne nosit „dárečky“. Mně takhle už několikrát přinesla nafouklý ptáky a myši až do chalupy.“ Vzhledem k tomu, že máme prakticky stále otevřené dveře asi můžu být ráda, že svůj úlovek zanechala venku. Jsem ráda, že je o myš méně, ale jde o moment, který bych s radostí přenechala svému muži. Suma sumárum jsem tu premiéru ustála.

126 názorů na “Zátěžová zkouška se smečkou”

  1. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

  2. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  3. The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you.

  4. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Diskuse uzavřena.