Plná chalupa a nová energie

„Pando! Co je tohle?“ volá ve světnici na strejdu Kájík. Vůbec si nevybavuju, na co se ptal. Chce mi smát, ale soustředím se hlavně na to, jak si s tím F-A-N-D-A poradí. A poradil si výborně! Máme v chalupě další návštěvu na víkend. Od Vánoc, které jsme strávili s rodinou, je to už čtvrtá posádka v chalupě. A našemu synkovi se jména všech „strejdů“ nějak popletla.

Potřeba více ložnic

To bylo jedno z mých přání v době hledání chalupy. Chtěla jsem, aby se chalupa stala místem setkávání našich rodin, příbuzných a také přátel. Povedlo se! V horním patře je dost místa pro soukromí návštěv. Na Vánoce jsme si vyzkoušeli jiné režimy vstávání i uléhání s manželovou rodinou a i po společném týdnu jsme se jen neradi loučili. Po odjezdu rodiny na nás chalupa působila až nezvykle prázdně. Ovšem ne na dlouho.

Přátelství

„Pamatuješ na tyhle obrázky včel?“ ptám se v ložnici manžela. Záporně kroutí hlavou. Byl to dárek od Jany. Vedle visí mandala od Elišky. Na stole knížka od Péti a v ní mám záložku od Verči. Do chalupy jsem si přivezla dárky od přátel a takticky připravuju manžela na jejich návštěvy.

Přátelé mají v mém životě nezastupitelné místo. Těším se, až jim ukážu místo, které mě chytlo za srdce. Sdílení pro mě znamená radost a manžel mě dobře zná. „Tak koho jsi k nám pozvala jako prvního?“ usmívá se.

Jana a Miuška s rodiči

Jana přijíždí po Vánocích. Děti se na ní nalepily a my naoko upozorňujeme oba prcky, ať nechají tetu vydechnout. S Janou si užíváme saunu a s dětmi ji provázíme po okolí. Další víkend tu máme Miušku s rodiči. „Mexická? Super! Hlavně jim neříkej, ať nic nevaří,“ říká manžel. Přijali jsme nabídku oběda. Tortilly šéfkuchaře byly skvělé! Ve sněhu si vychutnáváme společnou koulovačku i sáňkování.

„Musíme se všichni nejdřív chytnout za ruce a říct dobrou chuť,“ říká Mia. Následujících 10 minut poté manžel kucká, rudne a slzí v chodbě. Kousek jídla mu uvízlo kdesi mezi jícnem a žaludkem, jak se snažil Miušce vyhovět. I přes tento intenzivní prožitek mi říká, že je upřímně rád, že přijeli.

Lili a mimi úžasňák

Malá Jasmínka s rodiči a chlupáč Lili přijíždí také na víkend. Jasmínka od nás brzo získává titul „miminko úžasňák“. Tato krásná 6měsíční holčička nám bere dech. Oplývá trpělivostí a většinu času hýří úsměvy od ucha k uchu. V její přítomnosti se manžel a já nejednou vracíme do minulosti k našim prvním měsícům se synem. Smekáme před klidem, který sálá z obou jejich rodičů.

Kájík je Jasmínkou unešený. Juli se zase nemůže nabažit psí slečny Lili. Dcerka ráno vstane a ještě se slepenýma očima mluví o Lilince. Jsme pyšní na obě naše děti. Ač mají rezervy, oba se snaží být ohleduplní k potřebám miminka i pejska. Ztiší se a nekřičí. Nebo se o to alespoň snaží:)

Davča s rodiči

Jen co návštěva otevřela dveře, naše natěšené děti mluvily jeden přes druhého. „Teto a já foukala a my máme dot! Tam!“ ukazuje Juli na lednici. Roluju očima v sloup. Manžel se chechtá pod fousy. Obě děti tak 10x proflákly, že máme pro tetu překvapení.

Davčova maminka a já sdílíme kus dětství a dospívání, i proto je pro mě každé naše setkání zabaleno do příjemného kabátu. A vybrali si nádherný víkend! Sněhu hromady, jasné nebe a slunce, co nás hřálo do tváří. V chalupě se tančí, hrajou hry, pije víno a povídáme o radostech a starostech. Sjeli jsme i prudkou sjezdovku u vleku pod kopcem. Děti statečně šlapaly až na vrchol. A že to byla jízda! A stejně tak nám prosvištěl i společný čas.

S každou návštěvou chalupu prostoupila nové energie. Sdílet společný prostor s dalšími lidmi na více dní je úplně jiný příběh, jak navštívit se na pár hodin. Společně se naladit, najíst, prostřídat se v koupelně, nerušit se při usínání. Jsem ráda, že to naše děti okusily. I můj fousatý introvert usoudil, že nám návštěvy rozzářily víkendové dny v horách:)

129 názorů na “Plná chalupa a nová energie”

 1. Hi Neat post There is a problem along with your website in internet explorer would test this IE still is the market chief and a good section of other folks will pass over your magnificent writing due to this problem

 2. Fantastic site Lots of helpful information here I am sending it to some friends ans additionally sharing in delicious And of course thanks for your effort

 3. Telegram下载 – 私密、安全的通讯方式: 在这里下载Telegram,体验高度安全的即时通讯。支持各种设备,完美融合隐私保护。[Download Telegram – Private, Secure Communication: Experience highly secure instant messaging with Telegram. Available on various devices, perfectly integrating privacy protection.]https://www.telegramchinese.org
  m2j04bp32o

 4. 探索Telegram官网,体验全球领先的即时通讯工具!Telegram支持多平台使用,无论是智能手机还是电脑,都可以畅享极速、安全的消息、文件分享服务。官网提供直接下载链接,简单几步即可安装。全球数亿用户的选择,不受地域限制,保证通讯安全与隐私。立即下载,开启您的即时通讯新体验!Explore the official Telegram website and experience a leading global instant messaging tool! Telegram supports multiple platforms, whether on a smartphone or computer, you can enjoy fast and secure messaging and file-sharing services. The official website provides direct download links, and installation is just a few steps away. Chosen by hundreds of millions of users worldwide, it offers unrestricted communication with guaranteed security and privacy. Download now to start your new messaging experience! https://www.telegramho.com
  bqlkx3zhcm

 5. Discover imToken, the leading digital wallet for secure and convenient crypto management. Store, trade, and invest in over 2000 cryptocurrencies with ease. | 探索imToken,领先的数字钱包,为您提供安全便捷的加密货币管理。轻松存储、交易并投资超过2000种加密货币。https://www.imtokeno.com
  8d56zpk1gc

Diskuse uzavřena.