Zhmotněná myšlenka a první výlety

„Smysluplnou. Ideálně pomáhat. Nebo něco s architekturou. A tvořit a psát,“ odpovídám manželovi na to, jakou práci bych ráda dělala. Hovory na téma práce vedeme celkem často. Lidem, kteří mají práci jako svůj koníček či dokonce vášeň, oba fandíme. Ač na rodičovské, téma práce se pro mě stalo aktuální – nejen kvůli osobní realizaci, ale nyní i kvůli chalupě a snaze přivydělat si na její zvelebení. Díky terapiím se synkem jsem poznala lidi a profese, které považuji za krásné a smysluplné.

Myšlenku na kreativní práci spojenou s pomocí ostatním jsem nosila v hlavě. A jednoho dne se objevila nabídka – práce pro nově vznikající nadační fond na pomoc dětem a s ním spojené dětské centrum. Věděla jsem, že u toho chci být. A povedlo se!

Najít balanc

Práci pro fond jsem vzala a vyklubala se z toho opravdu značná kupa práce. Ale taková, kterou bych si lépe nevymyslela – tvořivá a smysluplná. Je zvláštní zjistit, kolik času jsem měla předtím, ačkoliv mi přišlo, že s dětmi nemám téměř žádný. Když jsme v Praze, děti beru s sebou – na schůzky i do centra. Děti mě vidí pracovat. Občas nestíhám vůbec nic a pracuju hlavně v noci. Cítím radost a zároveň tlak. Toužím najít balanc, abych nebojovala s pocitem, že šidím rodinu.

Paradox

„Jsem v úžasu, že jsme už dávno nejeli na výlet. Je tu krásně!“ rozhlížím se přes rybník do dáli. „Je! Až na to, že mi mrznou nohy,“ ušklíbá se potutelně manžel. Je legrační, jak nás najednou moje práce postrčila vytáhnout paty dál z chalupy. Zavítali jsme do jednoho z nejstarších dolů. Bývalý stříbrný a uranový důl je velice nízko položen. Jen slunce dává falešný pocit tepla. Je tu velký chlad a námraza. Roste zde díky tomu unikátní flóra, kterou najdete v severských zemích, ale nikde jinde u nás. Také jsme si zajeli do báječného krušnohorského pivovaru. Krásná budova bývalé školy je v procesu rekonstrukce.

Pivovar Rýžovna

Dostat manžela předtím z chalupy na celodenní výlet byl nadlidský úkol. V jeho očích je na chalupě stále co dělat. Jak se ale změnila moje dostupnost, výlety navrhuje sám.

„To je hrozný. Tady každý pracuje,“ povzdechl si Martin. Naše třetí krušnohorské dítě. Na stole ve světnici leží 2 notebooky, manžel pracuje výjimečně z domova, já se snažím soustředit na psaní textu. Tak se s dětmi domluvíme, že až dopíšu, zahrajeme si společně hru. V dětských očích mi to ale hróóózně trvá. A kluci nečekají. Slíbila jsem sama sobě, že příště práci ukončím dříve. Protože oni jsou to nejdůležitější.

1 725 názorů na “Zhmotněná myšlenka a první výlety”

  1. Although I naturally enjoy your website, I would like to point out that you need to check the spelling of a few of your postings. There are a number of them that are riddled with spelling errors, and to tell you the truth, I find it really annoying. On the other hand, I will definitely come back again in the soon future.

  2. You’re really amazing! I don’t think I’ve ever read anything quite similar. It’s wonderful to find someone who has some unique ideas about this subject. Sincerely, I appreciate you kicking this off. Someone with a little uniqueness is needed on the internet, and that someone is this website!